News Archives

Spring Sports Awards

June 26, 2017

Congratulations to the following athletes who have been honored by the press and various league organizations for their participation in spring sports.

Henry Abbott '17, Baseball      
1st Team, All Metro League

Beecher Baldwin '19, Golf
1st Team, All Metro League
All District
38th place in State

Isaac Bledsoe '19, Tennis
2nd Team, All Metro League

Joey Bock '18, Baseball
1st Team, All Metro League

Suleman Burrows '17, Track
6th place in State, Triple Jump
1st place in State, 4x200 M Relay
3rd place in State, 4x100 M Relay       
All State

Ben Cummings '19, Golf
2nd Team, All Metro League
All District
65th place in State

Natalie DeWitt '17, Lacrosse
1st Team, All Metro League
All State
2nd Team, All Metro St. Louis Post Dispatch

Liam Donovan '17, Track
13th place in State, 1600 M Run
1st place in State, 4x800 M Relay
All State

Lailah Elliott '17, Track
3rd Team, All Metro St. Louis Post Dispatch
4th place in State, Triple Jump
8th place in State, 100 M Hurdles
6th place in State, Long Jump
All State

Matthew Fan '19, Tennis
1st Team, All Metro League

Tyler Foote '18, Track      
14th place in State, Discus

Oona Gaffney '17, Track
6th place in State, 300 M Hurdles
All State

Alison Gill '18, Lacrosse     
2nd Team, All Metro League

Paul Gill '17, Baseball       
2nd Team, All Metro League

Grace Gore '18, Track      
13th place in State, 1660 M Run
9th place in State, 800 M Run

Eavan Guirl '20, Lacrosse    
1st Team, All Metro League

Dahlia Haddad '18, Soccer 
1st Team, All Metro League

Jon Ince '17, Golf     
98th place in State

Eddie Ko '18, Water Polo       
1st Team, All Conference

Luke Lamb '17, Track      
1st place in State, 4x200 M Relay
3rd place in State, 4x100 M Relay
1st place in State, 4x400 M Relay
 All State

Arianna Latuda '18, Track
10th place in State, 1600 M Run

Matthew Lorberg '19, Water Polo 
2nd Team, All Conference

Abby McCay '17, Lacrosse
1st Team, All Metro League
All State
All Academic, US Lacrosse
All American, US Lacrosse
1st Team, All Metro St. Louis Post Dispatch

Dylan Meyer '19, Golf
All District
94th place in State

Brandon Miller '20, Track
Newcomer of the Year, All Metro St. Louis Post Dispatch
1st place in State, 800 M Run
1st place in State, 4x800 M Relay
1st place in State, 4x400 M Relay
All State

Xavier Miller '17, Track
4th place in State, 100 M Dash
1st place in State, 4x200 M Relay
3rd place in State, 4x100 M Relay
All State

Ben Remis '18, Tennis   
1st Team, All Metro League
4th place in Individual State
2nd Team, All Metro St. Louis Post Dispatch

Diego Santa Cruz '17, Track 
1st place in State, 4x800 M Relay
All State

Cary Smith '19, Track
15th place in State, Javelin

Luanna Summer '18, Lacrosse
1st Team, All Metro League
All State, Lacrosse
1st Team, All Metro St. Louis Post Dispatch

Kyle Thornton '18, Tennis
2nd Team, All Metro League

Sam Trzecki '17, Soccer
2nd Team, All Metro League

John Harry Wagner '17, Track   
2nd Team, All Metro St. Louis Post Dispatch
2nd place in State, 800 M Run
1st place in State, 4x800 M Relay
1st place in State, 4x400 M Relay
All State

Ethan Wang '19, Golf
1st Team, All Metro League
 All District
30th place in State

Bria Ward '18, Track
7th place in State, Long Jump
All State

Hutson Williams '18, Lacrosse   
2nd Team, All Metro St. Louis Post Dispatch

Matt Woodruff '17, Water Polo
2nd Team, All Conference
Co-Player of the Year, All Conference